لایت باکس ام دی اف (MDF) چیست؟ + مزایا و معایب

فهرست مطالب

یکی از جدید‌ترین و خاص‌ترین ابزارهایی که در دنیا و فضای تبلیغاتی کاربرد فراوانی دارد، تابلو لایت باکس ام دی اف می‌باشد. این لایت باکس ام دی اف(MDF) به علت داشتن ظاهری مدرن، زیبا و جذاب در فروشگاه‌ها، مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. این تابلو‌های تبلیغاتی و تجاری مدرن را می‌توان بر اساس سلیقه و در اندازه‎‌ها و ابعاد مختلفی طراحی کرد. امروزه از بهترین راه‌های بازاریابی و تبلیغاتی، استفاده از تابلو تبلیغاتی می‌باشد که طرفداران فراوانی نیز دارد.

لایت باکس ام دی اف (MDF) چیست؟

لایت باکس ام دی اف (MDF) چیست؟

تابلوهایی که در پشت تصاویر آنها نورپردازی صورت گرفته و ظاهر تابلوها مثل یک جعبه نورانی و زیبا می باشد، تابلو تبلیغاتی و تجاری نام دارد. این تابلوها در طرح‌های متنوع و گوناگونی در بازار موجود می‌باشند. نمونه ای از تابلوهای تبلیغاتی و تجاری، لایت باکس ام دی اف است که طراحی آن از یک صفحه نورانی با چراغ‌های ال ای دی یا SMD تشکیل شده است.
در گذشته سیستم روشنایی و نور‌پردازی این نوع از تابلوهای تبلیغاتی و تجاری، سیستم نوری فلورسنت یا مهتابی بوده و به علت ایرادها و عیب‌هایی که این نوع سیستم روشنایی داشته، دیگر از این نوع نور‌پردازی و روشنایی برای طراحی تابلوهای تجاری و تبلیغاتی استفاده نمی‌شود. علت منسوخ شدن سیستم نورپردازی فلورسنت، مصرف بالای برق و عدم پخش نور به شکل یکنواخت در سطح تصویر می‌باشد، اما امروزه برای طراحی لایت باکس ام دی اف از لامپ‌های SMD بیشتر استفاده می شود، زیرا مصرف برق را کم می‌کند و طول عمر منبع روشنایی را افزایش می‌دهد.

بیشتر بخوانید: معرفی و ویژگی های تابلو لایت باکس اسنپ اسلیم

جنس لایت باکس ام دی اف

جنس لایت باکس ام دی اف چه می باشد؟ اگر شما می‌خواهید که یک تابلو متفاوت و خاص با ظاهری زیبا و مدرن طراحی کنید که کسب و کار شما را معرفی کند، می‌توانید به سمت تابلوهای تبلیغاتی که جنس ام دی اف هستند، بروید. در حقیقت تابلوهای تبلیغاتی و تجاری ام دی اف ظاهری مدرن و تازه را به دفتر کاری شما می‌بخشد و می‌توان آن را متناسب با نوع دکوراسیون محیط در طرح‌های گوناگونی اجرا کرد.
البته اگر قصد دارید از تابلو تبلیغاتی و تجاری فقط در محیط داخلی دفاتر کاری استفاده کنید، بهترین گزینه برای شما جنس ام دی اف است. اما اگر قصد دارید این تابلو تجاری را در بیرون از محیط کاری نصب کنید، بهتر است که از جنس‌های آلومینیوم استفاده کنید.

کاربرد لایت باکس ام دی اف

انواع تابلو لایت باکس ام دی اف کاربردهای بسیار زیاد و متنوعی دارند. تابلوهای تجاری و تبلیغاتی به علت دارا بودن جلوه بصری خاص، همیشه توجه خیلی از مخاطبان را به خود جلب می‌کنند. شما انواع این تابلوها را در سر درب مراکز درمانی، رستوران‌ها،سالن‌های آرایشی، دفاتر کاری، داروخانه‌ها، دندانپزشکی‌ها، فست فودی‌ها و … می‌توانید مشاهده کنید. کاربرد این تابلوها برای معرفی کسب و کار یا شخص است. به علت داشتن ظاهر مدرن و جلوه بصری زیبای این تابلوهای تبلیغاتی، در ذهن مخاطبان ماندگار می‌شوند.

کاربرد لایت باکس ام دی اف

مزایای تابلو لایت باکس ام دی اف

  • استفاده کردن از بهترین مواد اولیه مصرفی برای ساخت تابلو
  • قابلیت اجرا در شکل‌ها و سایزهای مختلف
  • داشتن قیمت به صرفه و مناسب از نظر اقتصادی
  • کیفیت بسیار زیاد چاپ
  • اجرای با دقت بالا و سریع
  • زیبا، مدرن و خاص
  • دارای استحکام بالا

معایب استفاده کردن از نور مهتابی در تولید تابلو تجاریMDF

استفاده کردن از نور مهتابی در تولید تابلو تجاری و تبلیغاتی MDF معایبی هم دارد که در این بخش به این موضوع می‌پردازیم.
در حقیقت باید از تراکم بالا و زیاد SMD برای جلوگیری از سایه انداختن این نوع از لامپ‌ها در تابلوهای لایت باکسMDF استفاده شود و بتوان فاصله بین این لامپ‌ها را در قسمت پشت تابلو کم کرد. با انجام دادن این کار جلوه و ظاهری زیبا و باشکوه در تابلوهای تجاری به وجود می‌آید که سر درب دفتر کاری شما را قشنگ می‌کند.
البته از سیستم نوری مهتابی برای همه‌ی نورپردازی و نور تابلوهای تجاری و تبلیغاتی نیز استفاده می‌شود، که قیمت تابلو را کم می‌کند. اما همان‌گونه که در این مقاله به این موضوع اشاره کردیم، استفاده از نور مهتابی هزینه‌های جانبی نیز به همراه دارد. بنابراین برای نورپردازی تابلو مغازه و تبلیغاتی، استفاده از سیستم نوری SMD یا LED بهترین انتخاب است.

بیشتر بخوانید: روش ساخت تابلو لایت باکس چگونه می باشد؟

اطلاعاتی درباره‌ی استفاده از لایت باکس ام دی اف در زمینه تبلیغات

به علت نور زیبا و مدرنی که از پشت تصاویر چاپ شده نمایان می شود و کیفیت چاپ لایت باکس ام دی اف و متریال، جلوه ای لوکس، مدرن و جذابی به محل کار یا نمایشگاه می‌دهد. در حقیقت یکی از گزینه‌های مناسب و روش‌های پرطرفدار در معرفی برند یا نام تجاری در فروشگاه‌ها و ادارات، استفاده از این تابلوهای تبلیغاتی زیبا می باشد.
البته اگر لازم باشد برای تصویر جعبه تبلیغاتی و تجاری تعویضی صورت گیرد، این کار به آسانی انجام می‌شود. این روش تبلیغاتی بر روی معرفی محصولات و تداوم آشنایی با برند، تاثیر زیادی خواهد داشت.

 

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم اطلاعات لازم و کافی درباره‌ی تابلوسازی تجاری و تبلیغاتی ارائه دهیم تا دید کلی نسبت به لایت باکس ام دی اف خواهید داشت. امروزه دیگر از روش‌های قدیمی برای تبلیغات استفاده نمی‌شود، زیرا روش‌های جدید و مدرن ارائه شدند که تاثیر بسیاری دارند. تابلوهای تجاری ام دی اف را با دکوراسیون چوبی می‌توان همگام‌سازی کرد.
قدم اول برای طراحی تابلو تبلیغاتی و تجاری، طراحی و چاپ طرح می‌باشد و این کار با فرمت بک لایت و استفاده از دستگاه مربوطه انجام می‌شود.
قدم دوم با استفاده از چوب ام دی اف با کیفیت خوب، قاب لایت باکس را در اندازه و سایزی که مشخص شده طراحی کرده و متناسب با سلیقه مخاطب امکان دارد از چوب متفاوت و دیگری استفاده شود. و در بخش آخر صفحه زیر کار را با هدف و به قصد نورپردازی طراحی می‌شود.

 

سوالات متداول

  1. بهترین تابلو تبلیغاتی برای استفاده در محیط داخلی دفاتر کاری کدام گزینه است؟

اگر قصد دارید از تابلو تبلیغاتی و تجاری فقط در محیط داخلی دفاتر کاری استفاده کنید، بهترین گزینه برای شما جنس ام دی اف است.

  1. از کدام سیستم نوری برای تابلوهای تبلیغاتی و تجاری استفاده می‌شود؟

برای نورپردازی تابلوهای تجاری و تبلیغاتی، از سیستم نوری SMD یا LED استفاده می‌شود.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *