تابلو مولتی استایل راهنما چیست؟ + راهنمای کامل

فهرست مطالب

تابلو مولتی استایل راهنما (Office Wall Sign) اکثرا در سازمان ها، اداره ها، مکان های عمومی، بیمارستان ها و… روی دیوارها یا در سر درب ها برای راهنمایی افراد نصب می شوند. نوع دیگری از این تابلوها به صورت ایستاده بر روی میزهای مدیریت و کارمندان جهت نشان دادن اسم و سمت آن ها قرار داده می شوند.
مواد به کار رفته در تابلوهای مولتی استایل راهنما، ورق مولتی استایل و پلکسی گلاس می باشد که معمولا در رنگ های طلایی، آیینه ای، نقره ای و مسی ساخته می شوند. متن هایی که بر روی این تابلوها حک می شوند به هیچ وجه پاک نمی شوند و همیشه ماندگار هستند، به همین علت تمیز کردن سطح این تابلوها کار راحتی است.
در ادامه این مطلب قصد داریم توضیحات بیشتری در مورد تابلو مولتی استایل راهنما، تابلو رومیزی مولتی استایل، نحوه نصب، کاربردها، مزایا و معایب این تابلوها را برای شما ارائه دهیم.

تابلو رومیزی مولتی استایل راهنما

تابلو رومیزی مولتی استایل راهنما

حتما به ادارات دولتی یا خصوصی و شرکت ها رفته اید و بر روی میز هر یک از پرسنل یک تابلوی کوچکی مشاهده کرده اید که نام و سمت کارمند بر روی آن حک شده است. حک کردن لوگو و نام مورد نظر توسط دستگاه برش لیزری صورت می گیرد و پس از آن قابل تعویض یا پاکسازی نمی باشد. حک کردن لوگو، نام و یا طرح مورد نظر در سال های گذشته به وسیله دست انجام می شد، اما از وقتی که دستگاه های برش لیزری به صنعت تابلو سازی وارد شدند تغییرات چشمگیری را در این صنعت نیز شاهد بودیم.
استفاده از دستگاه های برش لیزری باعث افزایش کیفیت و سرعت کار نیز شدند. این دستگاه ها علاوه بر قابلیت حک کردن لوگو را روی تابلوی مولتی استایل دارند، همچنین می توانند ورق های مختلفی مثل پلکسی گلاس و پلکسی را برش دهند.

بیشتر بخوانید: تابلو وکیوم چیست

روش نصب تابلو مولتی استایل راهنما

به طور معمول در پشت این تابلوها، نوعی چسب قرار دارد که می توان آن را به آسانی بر روی سطح مورد نظر چسباند. اما اگر در پشت تابلو چسبی وجود نداشت می توانید از چسب های سلولزی دو طرفه استفاده کنید.
قبل از چسباندن تابلو، سطح مورد نظر را به خوبی تمیز کنید زیرا وجود داشتن هر نوع چربی و آلودگی باعث می شود تا تابلو به خوبی و کامل چسبیده نشود و پس از مدتی از روی سطح جدا شود. بعد از اتمام مراحل چسباندن تابلو مولتی استایل می توانید روکش نایلونی تابلو را جدا کنید تا جلوه و زیبایی بیشتری داشته باشد.

 

کاربردهای تابلو مولتی استایل راهنما

 • بخش های بیمارستان ها و ادارات
 • مطب و تابلو اداری
 • تابلوی راهنمای طبقات مجتمع ها
 • تابلوی رومیزی
 • تابلوهای ورودی
 • ساین دیواری برای معرفی نمادهای هشدار و ایمنی، بخش ها، اتاق ها، اطلاع رسانی، راهنمایی و … در شرکت ها، کارخانجات، مراکز ورزشی، مراکز آموزشی، هتل ها، فرودگاه ها، بیمارستان ها، راه آهن، فروشگاه ها و ….

مزایا و معایب تابلو مولتی استایل راهنما

بیشتر بخوانید: تابلو تبلیغاتی چیست

مزایا و معایب تابلو مولتی استایل راهنما

تابلوهای راهنما مولتی استایل علاوه بر مزایای بسیاری که دارند معایبی نیز دارند که در این بخش آن ها را بررسی می کنیم.

مزایا

 1. درصد بالای سطح چسبندگی
 2. قابلیت انعطاف پذیری زیاد
 3. برش و اجرای آن بسیار آسان است
 4. حمل و نقل راحت و آسان
 5. بر روی این آنها مانند تابلو ترمووود هر نوع متن و نوشته ای را می توان به شکل برجسته حک کرد، به همین علت در ساختن تابلوهای راهنمای اتاق، انواع پلاک ساختمان، خروج اضطراری، تندیس ها و … استفاده می شود.

 

معایب

 1. تابلوهای مولتی استایل راهنما مقاومت زیادی در برابر گرما و نور مستقیم خورشید را ندارند، زیرا این مسئله موجب کدر شدن و رنگ پریدگی تابلو می شود.
 2. تابلو مولتی استایل راهنمایی که ضخامت کم دارد، مقاومت زیادی در مقابل ضربات را ندارد.
 3. احتمال به وجود آمدن خط و خش بر روی این تابلوها بسیار زیاد است و در صورت نمایان شدن آن، ظاهر تابلو نیز خراب می شود.

سخن پایانی

امروزه استفاده کردن از ورق های مولتی استایل بسیار گسترش پیدا کرده و از آن هم برای تولید تابلوهای راهنما، هدایای متنوع، تابلو حروف و … استفاده می شود. با وجود تابلوهای راهنما مولتی استایل در اماکن عمومی، موسسه ها، بانک ها و چنین مکان های مشابه می توانید درباره ی مسیرهای خروجی، بخش ها، اتاق مورد نظر و حتی نام و سمت شخص اطلاع پیدا کنید.

سوالات متداول

 1. مهم ترین علت های تعیین قیمت تابلو مولتی استایل راهنما چه می باشد؟

هزینه و قیمت تابلو به علت های مهمی مثل طرح و رنگ تابلو، میزان ضخامت، نوع محصول و برند بستگی دارد.

 1. نوشته و طرح های برجسته را به چه صورت بر روی تابلو راهنما حک می کنند؟

به وسیله دستگاه برش لیزری

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *